Herdenken van omgekomen scouts in de oorlog

< terug

Uitgezocht is welke scouts uit de stad Utrecht omgekomen zijn in de oorlog, omdat ze in het verzet hebben gezeten, etc.

De gegevens komen uit https://vrijheid.scouting.nl/scouting-in-de-oorlog/database-bestanden.

Dit is ook een stukje geschiedenis van Scouting Utrecht.

Adri Saltzherr-van den Berg

Suggesties graag aan asaltzherr-vandenberg1940@kpnmail.nl

Utrechtse groepen – Scouts in de oorlog – mei 2022.

Uit Utrecht worden de volgende scouts genoemd.

Landelijke Staf NPGJohanna Elizabeth (Lies) Redeke (geboren in Utrecht) 
Elisabeth Hendrika Piepers (de Bilt) Akothe groep
Landelijke Staf NGBMaria Helena Cornelia (Rie) Vendrik – welpenleidster – Hoofdkw. Comm. NGB
Landelijke Staf NPVHendrik Marinus (Han) Rozendaal, Salwega
Dr Egidius, DC Utrecht
Nelly Elisabeth (Nel) Lind – WL groep 11
ADCGerard ter Pelkwijk (burgemeester) Ere Voorzitter District
Frits Jonker, ADC NPV, groep 11
Onbekend welke groepJo van Veenendaal
Theo van Veenendaal
OPV Dirkje Wellema – welpenleidster 
Wessel te Gussinklo
Erik Schuurman
Luc Touber
Jan Enklaar – 3e Utr
VVSHotze de Jager
Groep 1Jan Ellerman
Ernst Frijda
SalwegaHan Rozendaal
Dr Egidius, DC Utrecht
Sam de Walle Bake
Hendrik v.d. Sluys
Wim Gout
3e Utrechtse GroepJan Enklaar – 3e Utr
Ds van Swigchum  
Lucas Touber
Dr Egidius groep 6Hendrik Marinus (Han) Rozendaal
Dr Egidius, DC Utrecht
Joh. De Witt groep 11Nelly Elisabeth (Nel) Lind – WL groep 11, ADC
Frits Jonker 
CeesHeij
Leo Heij
Bart Heij
Prins Bernhardgroep 13Hendrik Bosshardt
J.P.Coen  groep 14Hendrik v.d. Sluys VT
Wilhelmina groep 16Wim Eggink
Bert van der Burg 
Cor Eweg
Als groep ondergronds actief in de oorlog.
St GeertenPiet Kousbroek
Willem de ZwijgerHelmut Alexander
Fred Meijers
Charles de FoucauldJan Sassen
Frans Feldhaus van Ham 
Julius Feldhaus van Ham
Dick van Toor
Boele van Dieren Bijvoet
Jan Pieter Hoogenboezem
Wim Hoogeboezem
Guus Born
Rudi Kieft
Bart Bredero 
Pim Froger
Mgr Van SchaikgroepRie Vendrik 
St NicolaasgroepRie Vendrik
Hein Wentholt
Andre van Maarschalkerweerd
Groepen genoemd naarAlbert Cornelis de Ruyter van Steveninck – Prinses Irenegroep
Anne Frank – NGB groep
Gerard Ter Pelkwijk – Dr ter Pelkwijkgroep
Jan de Jong – Kardinaal de Jonggroep
Jan Ellerman – Jan Ellermangroep
Karel Doorman – Karel Doormangroep KV
Prinses Irene – Pr Irenegroep (bij Wilhelminagroep)
Titus Brandsma – St Gerardus Majellagroep
Wim Eggink – Wilhelminagroep